diarchy.lt

Kalba Vilnius,
Nr. 27 • 1998 m. liepos 3 d.


Egzotiškas magijos cirkas "EUROPA"

LTV, liepos 4 d.. 20. l O vai.

Loreta URBONIENĖ

LTV režisierė Gražvyda Šukytė cirkininkus, t.y. egzotiško magijos cirko šou grupę "Europa", atrado per praėjusių metų vasaros sezono uždarymą Juodkrantėje. Sakė, kad ji ir visi aplinkiai stebėjo "Europos" pasirodymą lyg užburti, tikėdami, kad stebuklas tikrai įvyko. Kita šio stebuklo pusė taip pat pritrenkia. Su pasisekimu gastroliavusios Lenkijoje, Indijoje, Vokietijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Dubajuje, Katare, Libane ir šį rudenį užėmusios pirmąją vietą ir apdovanotos Didžiuoju prizu tarptautiniame fokusininkų festivalyje Prahoje "Europos" tėvynėje beveik niekas nežino.

Dar Nepriklausomos Lietuvos privačiuose cirkuose dirbęs akrobatu, ekvilibristu "Europos" direktoriaus tėvas Antanas Gaičiūnas laikomas šios cirko dinastijos pradininku. 1994 m. jis išleido knygele, "Senų cirkų prisiminimai". Sūnus Arvydas Gaičiūnas ir jo žmona Lidija baigė Maskvos cirko mokyklą. Iki Lietuvos Nepriklausomybės dirbo Maskvos cirko direktoriumi. Cirke užaugę, jo vaikai Diana ir Arvydas šiandien taip pat scenoje. Po Sovietų Sąjungos iširimo šeimos galva A.Gaičiūnas vyresnysis, Lietuvoje įkūrė egzotišką magijos cirko grupe, "Europa". Grupės programoje triukai su laso ir botagais, akrobatika, šokis su lankais, iliuzionistiniai triukai... Visa tai, ką pamatysite, pagrįsta ypatinga mistiškos vidinės energijos cirkuliacija tam tikrais kūno kanalais. Šį principą akupunktūroje naudoja Tibeto gyventojai.

Grupė gastroliuoja po visą pasaulį, tad savo namuose Druskininkuose ilgai neužsibūna. Štai ir šį rudenį "Europa" išvyksta dirbti į Japoniją. LTV žiūrovai turi puikią galimybe, nors trumpam pabūti su tikrais cirko profesionalais ir patikėti cirko stebuklu.


Kalba Vilnius,
Nr. 27 • 1998 m. liepos 3 d.

Copyright © 2004 DiArchy
info@diarchy.lt