diarchy.lt

Lietuvos rytas / 2002 m. birželio 28 d., Nr. 148


Fokusų teatro pasirodymuose Palangoje dalyvauja ir žiūrovai.

ALVYDAS ZIABKUS
„LIETUVOS RYTO" KORESPONDENTAS

Paliesti tikrą smauglį išdrįsta ne kiekvienas.


Kartu su magu stebuklus gali daryti ir vaikai.

Palangoje jau visą savaitę vyksta stebuklai. Čia galima pamatyti, kaip dėžėje dingsta triušis, rankose staiga atsiranda stiklinė su sultimis, kaip lieka gyva į tris dalis perpjaunama moteris. Šiuos stebuklus Palangoje visą vasarą rodys fokusų teatras „DiArchy".

Teatro trupė - Gaičiūnų šeima iš Druskininkų. Visus programos numerius atlieka brolis ir sesuo 33 metų Arvydas Gaičiūnas ir 26 metų Diana Gaičiūnaitė. Abu jie yra baigę Maskvos cirko akademiją. Prieš ketverius metus Diana ir Arvydas nugalėjo tarptautiniame iliuzionistų konkurse-festivalyje, kuris vyko Čekijos sostinėje Prahoje.

Nuo 1993 metų įvairiose pasaulio šalyse vaidinęs teatras Lietuvoje gastroliuoja pirmą kartą. Po vasaros gastrolių Palangoje teatras „DiArchy" ketina atvažiuoti į Vilnių. Prieš tai „DiArchy" vaidino Vokietijos miestų Hamburgo, Berlyno, Mainco varjetė, gastroliavo Europos šalyse, Japonijoje, Sirijoje, Egipte...

Pirmą kartą kurorte pasirodžiusio fokusų teatro vaidinimus jau pamėgo vaikai. Jie net išsižioję stebi ant scenos vykstančius neįtikėtinus dalykus ir bent jau trupės vaidinimo metu patiki stebuklais.

Suaugusieji trupės numerius vertina atsargiau, tačiau net ir žinodami, kad tai yra apgaulė, kraipo galvas ir negali patikėti tuo, ką mato.

Dalyvauti kai kuriuose triukuose Arvydas į sceną kviečia ir jaunuosius žiūrovus. Jiems netikėtai iš galvos ir kišenių pradeda byrėti pinigai, į sceną pakviestų mažųjų magų saujoje dingsta skarelės. Daugiausia emocijų jauniesiems žiūrovams sukelia Dianos šokis su imperatoriškuoju smaugliu, kuris artistei apsiveja apie kaklą. Pasibaigus šokiui Diana nusileidžia į žiūrovų salę, tačiau paliesti smauglį išdrįsta ne kiekvienas.

Įspūdingiausia trupės vaidinimo dalis - fakyro pasirodymas. Jis pučia ugnies kamuolius, burna gesina liepsnojančius deglus, basas užlipa aštrių kardų laipteliais ir iš dviejų metrų aukščio nušoka ant stiklo šukių krūvos.


Lietuvos rytas / 2002 m. birželio 28 d., Nr. 148

Copyright © 2004 DiArchy
info@diarchy.lt