diarchy.lt

Brolis ir sesuo: ARVYDAS (30 m.) ir DIANA (24 m.) tęsia šeimos tradicijas - su cirko grupe „DiArchy" važinėjasi po platų pasaulj, jų vaidinimus stebi ir japonai, ir arabai, ir „naujieji rusai", ir „naujieji lietuviai". Šeimos cirkui pradžią padaręs senelis Antanas (jam - 83 metai) gali atsipūsti.

Vaikai nuo mažens įprato kasmet keisti mokyklas - tėvai (daugiau kaip 30 metų praleidę cirko arenoje) retai ilgiau užsilikdavo gimtajame Nižnij Novgorode,

Būdamas penkerių, Arvydas pirmąkart pasirodė scenoje - per Naujametį spektaklį vaidino Buratiną, jo partnerė Irena Starošaitė -čigonę (dainininkės tėvai taip pat buvo cirko artistai)

PRADŽIA -

BATAI, PILNI KRAUJO

Pirmieji pasivaikščiojimai cirko arena nebuvo rožėmis kloti. Vieną triuką mokytis reikėjo daugiau kaip metus. Per tą laiką ne vienas kraujo lašas nutekėdavo. Prieš 10 metų pradėjęs numerį „Fakyras" (basomis kojomis vaikščioja ant 6 aštriai pagaląstų kardų, iš dviejų metrų aukščio šoka žemyn ant sudaužytų stiklų krūvos, ant stiklų daro salto), iš pradžių dažnai susižeisdavo, nors publika to ir nepastebėdavo. Darbo metu skausmo nejausdavo, bet užkulisiuose pamatydavo, kad jo avalynė permirkusi krauju. Dabar tai pasitaiko rečiau. Dianai skausmingos buvo numerio „Kaubojus" pratybos. Ne taip paprasta perlįsti per sukamo laso kilpą, į ją įšokti ir iššokti laiku. Sesuo laikydavo popieriaus lapą, o brolis botagu iš keturių metrų bandydavo jį perkirsti. Po pirmų bandymų jos rankos buvo gerokai sukapotos. Vieną kartą Arvydas ugnies triuką atliko su kelių dienų barzdele. „Pūstelėjęs pajutau kepamos vištos kvapą". Kai jis nedirba, odos plaukeliai atauga, tačiau jau po pirmo koncerto nusvyla. Buvo nusižengęs auksinei cirkininkų taisyklei - nedaryti triuko išgėrus. Baigėsi liūdnai - įsipjovė, apsidegino. Su ugnimi juokauti ir blaivam pavojinga - kartą Kalifornijoje užsidegė kepurę puošusios plunksnos.

SMAUGLIUI PASIUVO ANTSNUKĮ

Dianai vienas nemaloniausių numerių - „Arabų šokis" su imperatoriškuoju smaugliu. Dar visai jauną smauglį (8 mėn.) Gaičiūnai prieš 4 metus nusipirko Rusijoje už 300 JAV dolerių. Papuolė labai „vriednas", kuris iki šiol nepasiduoda jokiems auklėjimo būdams. Nepažabotas gali įkąsti bet kam. Todėl mama pasiuvo jam mažą antsnukį. Dabar Dianai saugiau, tačiau iki šiol jis nėra labai malonus partneris - „sunkoka nulaikyti (ilgis beveik pusantro metro), be to, labai rangosi". „Mielas gyvūnėlis" gyvena Gaičiūnų namuose. Nėra labai reiklus maistui - per mėnesį sudoroja vieną dekoratyvinę žiurkę. Daugiau aukų nereikalauja (na, nebent kas norėtų savanoriškai jam pakliūti). Nors žabtai iš išorės nedideli, tačiau žiurkę greitai sudoroja. Iš pradžių savo auką užhipnotizuoja, po to uždusina. Galop suėda. Liudininkų teigimu, vaizdelis ne iš maloniųjų. Kartą per mėnesį smauglys neriasi iš odos. Japonai, šventai tikintys, kad ji neša laimę, po vaidinimų prašydavo padovanoti išnaros gabaliukų.

„NAUJIEJI RUSAI" TIKRINO KARDO AŠTRUMĄ

Visuomet pasitaiko žiūrovų, kuriems atrodo, kad cirko artistai jiems muilina akis. Mano, jog viskas netikra - stiklo šukės, kalavijai. Prieš penkerius metus, Naujųjų Metų naktį, viename iš Nižnij Novgorodo restoranų lietuviai vaidino „naujųjų rusu" vakarėlyje. Keletas įkaušusių nusprendę, kad ir jie tai gali padaryti, panoro atsigulti ant stiklo šukių krūvos. Kai Arvydas priėjęs prie staliuko paėmė kelis tuščius butelius nuo šampano ir sudaužė prie drąsuolių akių, narsa kaipmat išduko. Jie pasakė keletą „švelnių žodelių" rusiškai ir atsisėdo... Kiti pokylio svečiai taip pat bandė tikrinti kardų aštrumą. Pamatę bėgantį iš rankos kraują apsiramindavo. Nors „naujieji rusai" į kitus žiūri iš aukšto, artistų profesionalumą vertina. Jei vaidinimas patinka, būna labai dosnūs - kviečia į banketus, į užkulisius atneša visą stalą su gėrimais, valgiais.

 

Copyright © 2004 DiArchy
info@diarchy.lt